Za nami ostatnie zmagania w Szuter Cup- Szutrowy Puchar 2018. 13-14 października zawodnicy mieli okazję zmierzyć się na zupełnie nowych odcinkach specjalnych podczas 1. Rajdu Sokólskiego.
Rajd organizowany przez Automobilklub Podlaski można uznać za udany! Piękna pogoda, zróżnicowane trasy na długo pozostaną w pamięci zawodników. Organizator przygotował dwa odcinki specjalne w Gminie Kuźnica: „Czepiele” oraz „Kuźnica”, przejeżdżane trzykrotnie.
Pierwszy dzień uczestnicy spędzili na odbiorze administracyjnym, przejściu badania kontrolnego oraz zapoznaniu z trasą. Dzień zwieńczony został ceremonią startu, gdzie Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska wraz z Dyrektorem rajdu Piotrem Bagniukiem przywitali wszystkie załogi. W niedzielny poranek blisko 30 załóg -z czego 18 startowało w ramach grupy Gość i RO i 11 w grupie Super KJS- pojawiło się na linii startu pierwszego odcinka. Z rozmów z kierowcami po przejeździe odcinków można było usłyszeć słowa uznania dla Organizatora. Trasa pozytywnie zaskoczyła kierowców- okazały się prawdziwym wyzwaniem. Zakończeniem 1. Rajdu Sokólskiego było wręczenie nagród zwycięzcom grup zarówno RO jak i Super SKJS.
Klasyfikację generalną RO wygrali Wiesław Zagon i Dominik Ragiel (Renault Clio) pokonując o 24.6s Radosława Perkowskiego i Roberta Dąbkowskiego )Renault Clio Sport) oraz o 45.6s Bogdana Jankowskiego i Marka Kaczmarka (BMW 318).
W klasie Super KJS pierwsze miejsce zajął Łukasz Kowalski i Sylwia Jędrzejczyk- Kowalska (Subaru Justy Proto) pozostawiając w tyle Filipa Kamieńskiego i Ilonę Lewandowską (Subaru Impreza STi) z różnicą czasów 7.2s. Cezary Konopko i Tomasz Struk (BMW E36) wywalczyli trzecie miejsce z prawie minutową stratą czasową względem zwycięzców.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej GOŚĆ zajął Zbigniew Staniszewski z Sebastianem Rozwadowskim (Ford Fiesta R5) z czasem 22:56.5s Za nimi na podium znaleźli się Andrzej Łapkiewicz i Martyna Zarębska (BMW 320i)- 30:20.8s. Na trzecim miejscu znaleźli się Paweł Poletyło i Michał Kłos (BMW M3)- 31:21.8.
Duże podziękowania sponsorom i partnerom rajdu. Firmie KitCar Serwis zapewniającej kompleksowe usługi mechaniczne aut zarówno osobowych jak i rajdowych. Sklepowi Agnex.pl posiadającej w swojej ofercie przyprawy, suszone owoce, dodatki do żywności. Firmie Auto Łukasz specjalizującej się w zakładaniu instalacji gazowej do aut. Firmie ASW Wojciula posiadającą szeroką ofertę samochodów marki Peugeot i Citroen na Podlasiu. Firmie BIZOL Polska posiadająca oleje oraz produkty do pielęgnacji samochodów. Firmie MRF Motorsport Tyres- producentowi opon. Gminie Sokółka i Gminie Kuźnica za użyczenie nam miejsca rajdu. Podziękowania również dla MSP- Auto.pl firmie zapewniającej kompleksowe wsparcie zespołom biorącym czynny udział w rajdach. Firmie Mobilerent oferujących wypożyczanie aut w przystępnych cenach. Firmie Znaki Drogowe Bartnicki- wypożyczalni oznakowania drogowego, jak i sprzedaż, usługi montażowe. Firmie Bogdański Invest Media zajmującej się obsługą w zakresie reklam wielko powierzchniowych. Oczywiście pragniemy podziękować partnerom medialnym za relacje, zdjęcia i filmy z rajdu: TVP3 Białystok, Radio JARD 89,2 FM Białystok / 95,5 FM Bielsk Podlaski, RMF MAXXX, BiałystokOnline.pl, iSokolka.eu, WRC News, autoklub.pl, Rajdy24.
Pozytywny odzew ze strony zawodników jak i władz Gminy Sokółka i Kuźnica może sprawić, że za rok odbędzie się 2. Rajd Sokólski w cyklu Szuter Cup 2019.

1. Rajd Sokólski – Podsumowanie